Drop..Point Drop Point geležtė Tai klasikinės  formos geležtė, kuri buvo išpopuliarinta XX a. peilininko Bob Loveless. Šio tipo geležtės ašmenys yra išlenkti tolygiai, viršutinė pentis krinta tolygiai smaigalio link. Drop Point ašmenys yra dažniausiai sutinkami medžiokliniuose, išgyvenimo ar darbiniuose peiliuose. Taip šio tipo ašmenys naudojami Swiss Army peiliuose.
Straight-Back Straight-Back geležtė

Ši geležtės forma priskiriama prie įprastinių, tradicinių geležčių. Apatinė geležtės dalis yra išlenkta, o viršutinė visiškai tiesi. Įprastai Straight-Back geležtės yra naudojamos universaliuose peiliuose, pjaustymo peiliuose, todėl dažnai jie naudojami virtuvės šefų.

Clip Point   Clip Point geležtė Tai viena iš trijų populiariausių peilių geležčių formų, kuri buvo pradėta naudoti dar makedoniečių karių. Šio tipo ašmenų linkis mažesnis nei Drop Point, tačiau penties linija krinta greičiau ir netgi su užsilenkimu. Tokio tipo geležtė leidžia atlikti greitesnį ir gilesnį dūrį. Clip Point ašmenų forma dažniausiai naudojama medžiokliniuose, kariniuose ir Bowie tipo peiliuose.
Spear..Point Spear Point geležtė Tai simetriška arba beveik simetriška geležtė, su užgaląsta tik viena ar abiem pusėmis. Abi geležtės pusės yra išlenktos vienodai, turi aštrų smailų priekį. Spear Point geležtė dažniausiai naudojama bendrosios paskirties ir taktiniuose peiliuose ir nesutinkama medžiokliniuose peiliuose.
Wharncliffe Wharncliffe geležtė Tai geležtė su tiesiais, kartais net įgaubtais ašmenimis, kuri dar vadinama Hawks Bill (vanago snapas). Wharncliffe geležtė iš profilio panaši į avies kanopą, tačiau geležtės išlenkimas prasideda arčiau rankenos ir laipsniškai kinta geležtės pabaigos link. Šio tipo geležtės itin populiarios tarp jūreivių, nes peilio geležtės forma apsaugo nuo netikėto ir staigaus dūrio audringoje jūroje esant siūbuojančiame laive.
Tanto Tanto geležtė Tai geometriškai kampuotų geležčių, savo išvaizda primenančių samurajų kardų formas, pavadinimas. Šios formos peilio ašmenys įprastai yra naudojamos tik taktiniuose peiliuose, nenaudojamos peiliams, kurie skirti kasdieniams darbams atlikti. Jei Jums reikalingas peilis, kuris turėtų puikius dūrio parametrus – tai peilis tanto formos ašmenimis yra būtent toks. Tanto ašmenys turi labai geras dūrimo savybes, nes visa jėga yra sukoncentruojama į mažą plotą.
Trailing..Point  Trailing geležtė Šio tipo geležtė turi smarkiai užapvalintus, užlenktus į viršų ašmenimis. Trailing geležtės smaigalys įprastai yra pakilęs virš penties linijos.
Spike / Needle Point Spike Tai ištęsto trikampio formos geležtė. Ašmenys turi puikias pjovimo ir dūrimo savybes. Spike geležtė dažniausiai naudojama atsarginių (back-up) taktinių peilių gamybai ir stiletto tipo peiliams, rečiau - kišeniniams, sulenkiamiems peiliams. 
Recurve Recurve geležtė

Tai labiau geležtės ypatybė nei geležtės forma. Drop point ar clip point geležtės gali turėti recurve (išlenktus) ašmenis. Recurve geležtė turi susiaurėjimą viduryje, taip suformuodama “S” raidės formą. Šio tipo geležtė puikiai tinka virvėms pjauti ar drožti medį. Kartais Recurve geležtės naudojamos koviniuose peiliuose, nes šios formos peiliais galima atlikti gilius pjūvius priešininkui.

Kukri kukri gelezte Tai Nepalietiškas peilis lenkta geležte, panašus į mačetę. Šio tipo peiliai Nepale ir kitose Azijos šalyse yra naudojami ir kaip įrankis, ir kaip ginklas. Kukri geležtė yra didelė, sunki ir puikiai tinka dirbti miške: kapoti, kalti, laužyti, kirsti. Šio tipo geležtė yra naudojama dideliuose peiliuose.
Bird & Trout  Bird and Trout geležtė Tai geležtė, kuri buvo itin populiari tarp žvejų jau prieš šimtmetį. Bird & Trout peiliai ypatingi dėl savo itin plono ir ištisinio plieno profilio. Šio tipo peiliai puikiai tinka atlikti preciziškiems pjūviams, nedidelėms žuvims ar paukščiams mėsinėti. 
Dviašmenis..durklas  Diašmenis durklas Tai simetriška, iš abiejų pusių užgaląsta geležtė. Tokio tipo geležtės naudojamos kaip kovos įrankis. Paskutiniu metu dviašmenio durklo geležtes išstumia viepusio galandimo geležtės.

< GELEŽČIŲ DANGA                                                                                                                                                                                                                   PEILIŲ RANKENOS >