410..Stainless..Steel 410 stainless steel rankena Šis plienas naudojamas rankenos karkasui arba plokštelėms, sustiprinančioms rankeną. 410 nerūdijantis plienas yra elastingas, todėl puikiai tinka rankenoms gaminti ir Liner lock užraktams. Šis plienas naudojamas vidutinės ir aukštesnės klasės peiliuose.
Carbon Fiber Anglies pluošto rankena Iš anglų kalbos išvertus « anglies pluoštas », kuris yra presuojamas su epoksidine derva. Anglies pluošto rankenos yra itin tvirtos, lengvos ir naudojamos aukštos klasės peilių gamyboje. Šios medžiagos pagrindinis minusas  – geras laidumas elektros srovei.
Cord Wrap Paracord rankena  Peilio rankena yra apvijama Paracord 550 virve (parašiutinių stropų virve), kuri yra itin tvirta. Šis rankenos dekoravimo būdas primena tradicinius japoniškus kardus, kurių rankenos būdavo apvijamos odine juostele. Paracord virvę taip pat galima nuvynioti ir panaudoti ekstra atveju.
Kratonas Kraton rankena Tai sintetinė termoguma, kuri yra itin atspari trinčiai ir užtikrina gerą sukibimą su plaštaka. Kratono rankena neleidžia rankai nuslysti, net kai ji kraujuoja, yra riebaluota ar šlapia. Ši medžiaga yra nedegi, atspari naftos produktams ir daugeliui kitų chemikalų. Kratono gamybos procesas nesudėtingas, žaliava nebrangi, o rezultatas puikus – galima išgauti norimo rašto paviršių, saugantį nuo slydimo.
Kaulas Kaulo rankena Tai klasikinė, ne vieną tūkstantmetį naudojama medžiaga peilių gamyboje. Poliruotas elnio, banginio, dramblio kaulas – šios medžiagos suteikia išskirtinumo ir prabangos pojūtį, dažniausiai naudojamos brangių peilių gamyboje. Kaulą galima dažyti ir išgauti ryškias spalvas - žalią, mėlyną ar juodą.
Mediena Medinė rankena Peilių rankenoms naudojamos įvairios medienos rūšys, dažnai egzotinės (Pakka wood, Iron wood, Zebra wood, Ziricote). Medinė peilio rankena dar būna sutvirtinta įvairiais metalais, taip tampa dar tvirtesnė. Toks medienos ir metalo derinys sukuria išskirtinį peilio dizainą.
Micarta Micarta rankena Tai lino, popieriaus, brezento ar kitos medžiagos sluoksniai presuoti su epoksidine derva, polimeru ar melamino guma. Ši medžiaga naudojama daugelyje sričių: elektronikoje, aeronautikoje, dekoravimo tikslais, įskaitant ir peilių ar ginklų rankenas. Micarta rankenos savo savybėmis nusileidžia G10, tačiau dažnai pasirenkamos dėl puikių vizualinių savybių, t.y. su Micarta galima išgauti įvairius raštus, kurie papuoš peilio rankeną. 
Noryl Noryl rankena Tai stipriausia ir brangiausia Zytel atmaina, kurioje vietoj stiklo pluošto naudojami kevlaro siūlai. Ši medžiaga yra naudojama ne tik peilių gamyboje, bet ir daugelyje kitų sričių : elektronika, elektros instaliacijos, automobilių pramonė.
Zytel Zytel rankena Tai medžiaga, pagaminta iš stiklo mikropluošto sutvirtinto nailonu. Zytel medžiaga atspari smūgiams ir laužymui, temperatūrų svyravimui ir priklausomai nuo sudėtyje esančio nailono rūšies, gali būti labai tvirta ar šiek tiek lanksti. Zytel dažnai pasirenkama peilių rankenoms gaminti, kai itin svarbu išsaugoti nedidelį svorį.
G-10 G-10 rankena Tai presuotas ir veiktas temperatūromis anglies pluoštas prisotintas polimeru, guma ar epoksidinėmis dervomis. Tai itin tvirta, lengva, nelaidi elektros srovei ir atspari aukštoms temperatūroms bei chemikalams medžiaga. G-10 medžiaga dažniausiai būna juodos spalvos, bet galima išgauti ir kitus spalvų variantus. Šią medžiagą šlifuojant galima išgauti tiek lygius, tiek aštrius, nelygius paviršius. G-10 rankenas dažniausiai turi aukštesnės klasės peiliai.
6AL/4V titanas Titano lydinio rankena

Peilių rankenoms gaminti labiausiai paplitęs 6AL/4V titanas, kurio sudėtyje yra  6% aliuminio, 4% vanadžio ir 90% gryno titano. Tai lengvas titano lydinys, pasižymintis puikiomis korozijai atspariomis savybėmis. Šis titano lydinys naudojamas peilių rankenoms ir Liner Lock užraktams gaminti. 

T6-6061 aliuminis Aliuminio rankena

Grūdintas ir dažniausiai anoduotas aliuminis su titano priemaiša. Šios aliuminio rūšies apdirbimas yra brangus, tačiau rezultatas puikus – lengva, tvirta ir atspari medžiaga. Iš šio aliuminio rankenos dažnai yra apdirbamos HardAnodizing  (pilkai-khaki spalva) arba Almite (pilkai žailia spalva) būdais.

Guma (Kaučiukas) Guminė rankena

Guminė peilio rankena yra labai patogi ir puikiai prisitaikanti prie plaštakos. Panaši į Kratoną, guma dažniau yra pasirenkama tik kaip intarpas, derinamas su kitomis medžiagomis, tačiau kai kurių peilių rankenos yra gaminamos visiškai iš gumos. Nors guma ir užtikrina puikų sukibimą su plaštaka, tačiau nėra tokia patvari ir ilgaamžė kaip kitos sintetinės medžiagos. 

< GELEŽČIŲ FORMOS                                                                                                                                                                                                          GELEŽČIŲ UŽRAKTAI >