Liner..Lock Liner Lock užraktas

Tai paprastas geležtės užraktas, kuris yra bene labiausiai paplitęs tarp sulenkiamų peilių, ypatingai taktinių. Pirmasis peilis su Liner lock užraktu buvo užpatentuotas dar 1906 metais. Liner lock užrakto atveju, peilio geležtė yra užrakinama tarp linijinių lingių išilgai peilio rankenos. Liner lock užrakto mechanizmas užrakina geležtę padedant vienai linijinių lingių pusei, nukreiptai į peilio vidų. Rankiniu būdu mechanizmas grąžinamas į savo pirminę poziciją ir yra ten užfiksuojamas. Liner lock mechanizmo pabaiga yra nupjauta tam kad užfiksuotų geležtės smaigalį. Jei naudotojas nori atrakinti užraktą, jis turi rankomis atskirti mechanizmo linges nuo geležtės. 

Lockback Lockback užraktas Tai vienas iš labiausiai paplitusių ir seniausiai naudojamų kišeninių peilių užraktų.Svirtis, esanti peilio rankenos pabaigoje, “pagauna” ir užrakina geležtę ties įkotės pabaiga. Norint atrakinti geležtę, užtenka paspausti svirtį, rankenos pabaigoje. Lockback užraktas – tai puikus mechanizmas, saugiai užrakinantis peiulio geležtę.
Frame..Lock Frame Lock užraktas Tai užraktas labai panašus į Liner Lock. Šio mechanizmo atveju, rankena yra naudojama sulenkti peilio geležtę. Frame Lock užraktas yra išdėstytas išilgai rankenos rėmo su atviru kanalu geležtei ir fiksatoriumi, kuris užrakina geležtės smaigalį. Kai geležtė išskleidžiama, Frame Lock pajuda rankenos pradžios link ir užfiksuoja geležtę. Spaudžiant kairį šoną, mechanizmas atleidžia užfiksuotą geležtę ir leidžia ją sulenkti.
Mid Lock Šis geležtės užraktas primena LockBack mechanizmą, tačiau geležtės fiksavimo ir išskleidimo mechanizmas yra ne rankenos pabaigoje, o viduryje.  
Ring Lock Ring lock užraktas Šis užrakto mechanizmas yra pigus, ilgaamžis ir paprastas naudoti. Užraktas veikia tada, kai naudotojas pasuka žiedą, esantį aplink peilio ašį, į norimą poziciją: jei žiedas sustabdomas taip, kad  jame esanti įpjova ir įpjova rankenoje yra vienoje linijoje, naudotojas gali išskleisti geležtę ir vėl pasukęs žiedą ją užfiksuoti; geležtę suskleidus, žiedas pasukamas taip, kad įpjovos nesusikirstų, tuomet geležtė yra saugiai užrakinta. Šis užrakto mechanizmas yra dažniausiai sutinkamas Opinel prekės ženklo peiliuose.

< PEILIŲ RANKENOS                                                                                                                                                                                                             PLIENO RŪŠIŲ SUDĖTYS>